Agregaty prądotwórcze - informacje

01-05-2018

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE – PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY

Niezawodne agregaty prądotwórcze Bass Polska, zwane także generatorami prądu, to dodatkowe źródło energii, które okaże się niezastąpionym alternatywnym źródłem energii w sytuacjach braku zasilania, na kempingach, placach budowy i wszędzie tam, gdzie z jakiś względów dostęp do energii jest ograniczony.

 

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DO DOMU – CZY GO POTRZEBUJESZ?

W ostatnich latach coraz więcej Klientów, chcąc być przygotowanym na każdą okoliczność, poszukuje agregatu do użytku domowego, który w razie awarii prądu umożliwi ich gospodarstwu domowemu zasilenie najpotrzebniejszych urządzeń.

Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na straty wynikające z braku prądu w Twoim gospodarstwie domowym? Co się stanie jeśli w Twoim domu przestaną działać urządzenia chłodzące i grzewcze, instalacje alarmowe, czujniki, piece z elektrycznymi podajnikami  lub pompy? Czy warto podejmować takie ryzyko?

 

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DO WARSZTATU I GARAŻU – ODCIĄŻENIE INSTALACJI

Przydomowy warsztat lub garaż samochodowy to kolejne miejsca, w których generator prądu okaże się nieoceniony. Agregat do zasilania elektronarzędzi umożliwi Ci korzystanie z nich bez ryzyka obciążenia domowej instalacji i uszkodzenia podłączonych do niej delikatnych urządzeń elektronicznych.

 

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY Z PROSTOWNIKIEM – SPRZĘT DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Generator prądu stanowi idealne wyposażenie na wypadek awarii, na placach budowy i dla domów jednorodzinnych oddalonych od innych zabudowań. Co więcej, agregat może także wspomóc  Cię w przypadku rozładowanego akumulatora samochodowego – jeśli chcesz być przygotowany również na taką sytuację, wybierz agregat prądotwórczy z modułem prostownikowym.

 

JAKI MODEL AGREGATU PRĄDOTWÓRCZEGO WYBRAĆ?

Większość Klientów poszukuje cichego agregatu prądotwórczego, ponieważ urządzenie pracujące przez długi czas może obciążać słuch.  Podczas poszukiwań najlepszego agregatu do domu  zwróć uwagę na parametry techniczne, zwłaszcza na natężenie hałasu.

Agregat do pracy w warsztacie powinien być przeznaczony do pracy z elektroniką i mobilny – najlepiej na kołach, dzięki czemu będziesz mógł go swobodnie przemieszczać.

Do podłączenia delikatnych urządzeń elektronicznych takich jak komputer, telewizor LCD, sprzętu grającego etc. najlepszy będzie inwertorowy agregat prądotwórczy. Mały agregat inwerterowy sprawdzi się świetnie na kempingu do zasilania sprzętów elektronicznych z których nie chcesz rezygnować nawet będąc na łonie natury np. tabletu czy smartphona.

 

AGREGAT JEDNOFAZOWY CZY TRÓJFAZOWY?

W gospodarstwach domowych najczęściej spotykamy się z urządzeniami jednofazowymi – do właściwej pracy potrzebują one napięcia rzędu 230V. Są to sprzęty takie jak: lodówki, telewizory, małe silniki elektryczne, kuchenny sprzęt elektroniczny.

Podczas podejmowania decyzji jaki agregat prądotwórczy kupić pod jego konkretne zastosowanie, pamiętaj, że moc elektryczna agregatu powinna być zawsze większa od łącznej mocy urządzeń, które mają zostać do niego podłączone. 

Jeśli suma mocy urządzeń, jakie podłączysz do generatora będzie większa, generator nie spełni Twoich oczekiwań i możesz uszkodzić sam agregat. Dlatego zawsze zadbaj, by nie przeciążać agregatu nadmierną mocą obciążenia.Generator z prądnicą trójfazową wybierz wtedy, gdy masz potrzebę zasilać odbiorniki trójfazowe, np. pompę hydroforową z silnikiem trójfazowym.

Jeśli nie posiadasz odbiorników trójfazowych, najlepszym wyborem jest zakup agregatu jednofazowego o odpowiednio dużej mocy. Nie musisz wtedy się martwić o równomierne obciążenie poszczególnych faz prądnicy, ponieważ cała moc produkowana przez agregat jest dostępna na jedynej istniejącej fazie.

W prądnicy trójfazowej moc produkowana przez agregat jest równo dzielona na te trzy fazy więc np. w agregacie trójfazowym o mocy 6kW , na każdej z faz dostępne jest jedynie 2kW.
Jest to BARDZO WAŻNY szczegół, o którym łatwo zapomnieć i przeciążyć jedną z faz powodując przegrzanie i przepalenie izolacji jej uzwojeń.

 

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY DIESEL, NA BENZYNĘ CZY LPG
- MOŻLIWOŚCI AGREGATU A RODZAJ PALIWA

Rodzaj paliwa, jakim zasilany jest agregat, może stanowić ważne kryterium wyboru. Agregaty z silnikiem benzynowym uważa się za tańsze w eksploatacji. Z kolei agregaty prądotwórcze na gaz lub ropę są bardziej przydatne na budowie czy w budynkach służb użyteczności publicznej  - ponieważ w takich miejscach czas pracy agregatu jest zazwyczaj najdłuższy. Wybór typu silnika powinien być więc uzależniony od naszych potrzeb, czyli od tego, jak długo mamy zamiar eksploatować agregat w danym momencie.

 

WIELKOŚĆ ZBIORNIKA A CZAS PRACY AGREGATU

Dlaczego warto zwrócić uwagę na wielkość zbiornika przy wyborze najlepszego agregatu? Generatory prądu z pojemnym zbiornikiem zapewniają długi czas pracy bez konieczności robienia przerw na uzupełnienie paliwa - czyli pracują dłużej oszczędzając Ci np. uciążliwego wstawania w środku nocy, by dolać paliwa do zbiornika. Agregat z dużym zbiornikiem będzie także szczególnie użyteczny, jeśli ma on Ci służyć w lokalizacjach oddalonych od stacji benzynowych, na których można nabyć zapas.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY BASS POLSKA?

W naszej ofercie znajdziesz agregaty prądotwórcze różniące się parametrami działania, natężeniem emitowanego hałasu oraz ceną. To, co łączy wszystkie agregaty prądotwórcze Bass Polska, to najwyższa jakość wykonania. Bezawaryjne agregaty do domu, na kemping i plac budowy Bass Polska będą służyć Ci przez lata.

 

Co wyróżnia nasze agregaty?

  • AVR - stabilizacja napięcia - umożliwia podłączenie urządzeń elektronicznych wrażliwych na gwałtowne wahania prądu
  • Moduł prostownikowy - umożliwia szybkie ładowanie akumulatorów samochodowych

 

NAPRAWA AGREGATÓW I SPRZEDAŻ CZĘŚCI
- PEŁNE WSPARCIE TECHNICZNE

Serwis Bass Polska służy naszym Klientom fachowym doradztwem telefonicznym i mailowym,  a w razie usterek dokonuje napraw nieodpłatnie w ramach gwarancji. Prowadzimy także sprzedaż części zamiennych do agregatów i świadczymy płatne usługi naprawcze. Znamy się na tym, co robimy.