Odbierz do 6,000 zł dotacji! Ruszyła kolejna transza programu "Moja Woda" 2023. Oto Twój Przewodnik Krok Po Kroku

 

"Program "Moja Woda" w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dzięki swojemu celowi ochrony zasobów wodnych i łagodzeniu skutków suszy. Od 3-go sierpnia 2023 rusza kolejny nabór wniosków  dla właścicieli domów jednorodzinnych na dotację instalacji zatrzymujących deszczówkę na swoich posesjach. Czy chcesz oszczędzać wodę, dbać o środowisko i jednocześnie uzyskać wsparcie finansowe na realizację tego celu? Oto nasz przewodnik, który krok po kroku opisze, jak skorzystać z programu "Moja Woda" w roku 2023 i otrzymać nawet 6,000 zł dofinansowania!

Kup zbiorniki na wodę i odbierz dofinansowanie

 

Krok 1: Sprawdź, czy spełniasz kryteria

Zanim przystąpisz do składania wniosku, upewnij się, że jesteś uprawniony do skorzystania z programu "Moja Woda". Program jest skierowany do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości z domem jednorodzinnym. Właściciele mieszkań i wspólnoty mieszkaniowe nie spełniają kryteriów uprawniających do uczestnictwa w programie. Pobierz rządowy plik informacyjny, który znajdzie na dole tej informacji

 

Krok 2: Zbierz niezbędne dokumenty

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku, przygotuj niezbędne dokumenty. Będą one zawierać informacje o Twojej nieruchomości, plan instalacji retencyjnej oraz szacowany koszt inwestycji. Starannie przygotowany wniosek pomoże Ci w uzyskaniu wsparcia finansowego na realizację projektu.

 

Krok 3: Wypełnij wniosek do NFOŚiGW

Teraz, gdy masz już wszystkie niezbędne dokumenty, możesz przystąpić do wypełniania wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, korzystając z odpowiedniego formularza dostępnego na stronie internetowej NFOŚiGW.

 

Krok 4: Oczekuj na rozpatrzenie wniosku

Po złożeniu wniosku, pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na jego rozpatrzenie. Warto podkreślić, że liczba wniosków może być znacząca, więc czas oczekiwania może być różny. Jednak warto pamiętać, że program "Moja Woda" to inicjatywa popularna, dlatego jest duża szansa na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku.

 

Tutaj znajdziesz bogaty wybór beczek i innych urządzeń do zbierania wody deszczowej

 

Krok 5: Realizuj projekt

Jeśli Twój wniosek został zaakceptowany, możesz przystąpić do realizacji projektu. Zgodnie z programem "Moja Woda", po uzyskaniu dotacji, masz obowiązek utrzymywania sprawności instalacji przez co najmniej 3 lata od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Warto podkreślić, że dotacja jest bezzwrotna, a skuteczna realizacja projektu przyczyni się do ochrony zasobów wodnych i środowiska.

 

Krok 6: Ciesz się korzyściami

Zrealizowanie projektu "Moja Woda" przyniesie Ci szereg korzyści. Dzięki zbieraniu i wykorzystywaniu deszczówki, będziesz oszczędzać wodę pitną, co przełoży się na niższe rachunki za wodę. Dodatkowo, pomagając ochronie zasobów wodnych i środowiska, uczestniczysz w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków.

 

Uwagi:

Bass Polska wspiera ekologiczne postawy i inicjatywy. Proszę pamiętać, że uzyskanie dotacji nie jest uzależnione od zakupu naszych produktów, a od sprostania wymaganiom opisanym w oficjalnym programie. Firma Bass Polska nie ma też żadnego wpływu na przydział ewentualnych dotacji, gdyż jest to oficjalny program rządowy.

 

Podsumowanie

Program "Moja Woda" to doskonała okazja dla właścicieli domów jednorodzinnych, by zadbać o środowisko, oszczędzać wodę i uczestniczyć w ochronie zasobów wodnych. Dzięki wsparciu finansowemu, który można uzyskać w ramach programu, realizacja instalacji retencyjnej staje się bardziej dostępna i opłacalna. Nie zwlekaj - dołącz do ekologicznego ruchu i skorzystaj z programu "Moja Woda" już dziś!

 

Kup beczki zbierające wodę tutaj, zacznij oszczędzać i zgłoś się po dotację

Dofinansowanie-Moja-Woda-2023 - pobierz rządową broszurę informacyjną

Polecane produkty